Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost

KONCEPCE

Energetika prostupuje všechny aspekty fungování moderní společnosti. Závislost na dodávkách z nestabilních zemí, změny klimatu, dostupnost energie pro všechny skupiny obyvatel – to vše dělá z energetické politiky důležitou součást zahraniční, bezpečnostní, environmentální i sociální politiky.

V posledních letech proto v institucích, firmách i neziskovém sektoru dramaticky roste poptávka po odbornících, kteří jsou schopni do energetiky přinést poznatky mezinárodních vztahů, sociologie, práva, ekonomie, environmentálních a přírodních věd. Tuto poptávku v kontinentální Evropě pokrývá méně než 10 studijních programů, ve střední a východní Evropě jen jeden – Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost.

Ve vyučovaných kurzech se mimo jiné zaměřujeme na energetickou politiku Evropské Unie, bezpečnostní a geopolitické aspekty energetických politik, energetickou tranzici, dopady energetických politik na společnost a hospodářský rozvoj, obchodování s energetickými komoditami atd.  

ABSOLVENTI

Absolventi mohou nalézt uplatnění ve státní správě, institucích mezinárodních organizací, v podnikové a soukromé sféře či v oblasti organizovaných zájmů. Mohou se uplatnit také jako analytici obchodní a hospodářské politiky, ve vědě a výzkumu či v akademické sféře.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info