Bakalářské studium

Masarykova univerzita na Fakultě sociálních studií v Brně nabízí celkem čtyři bakalářské tříleté obory zaměřené na oblast mezinárodních vztahů. Jedná se o vysokoškolské prezenční studium Evropská studia, program Mezinárodních vztahů, program Soudobé dějiny a studium International Relations and European Politics v angličtině. Všechny programy mají skvělé uplatnění a zaměstnatelnost ve státní správě, diplomacii, mezinárodních organizacích, v politické reprezentaci, či analytické agendě. U bakalářských programů Evropská studia​, Mezinárodní vztahy a International Relations and European Politics​ lze pokračovat v navazujícím magisterském studiu.

Přihláška ke studiu

Bez popisku

Naučíte se, jak funguje Evropská unie a jaké má postavení ve světě. Podrobně se seznámíte s fungováním a historií evropských států a jejich současnými problémy.

Dozvíte se, jak státy komunikují a tvoří zahraniční politiku. Zjistíte, jak se státy chrání před hrozbami, prozkoumáte důležité historické události a pochopíte, jak funguje mezinárodní právo.

Seznámíte se s fungováním mezinárodních organizací, lidskými právy a ekonomickou dimenzí mezinárodních vztahů. Program nabízí široké možnosti specializace. Výuka probíhá v angličtině.

Najdete odpovědi na otázky nedávné minulosti, naučíte se o české a evropské historii přemýšlet v globálních souvislostech, zjistíte, jak historie ovlivňuje současnost.

Markéta

„FSS mě naučila samostatnosti a dala mi flexibilitu…“

Markéta

Absolventi

Pavla

„…vzpomínám na skvělou atmosféru, spolužáky a pedagogy.“

Pavla

Absolventi

Dominik

„Studium na KMVES je jedinečné -ať již kvalitou nabízeného vzdělání [...] nebo šíří mezinárodních příležitostí, které nabízí.“

Dominik

Absolventi

Eliška

„Rodinné prostředí a výborný tým vyučujících...“

Eliška

Absolventi

Jan

„Lidský přístup a snaha maximálně vyjít vstříc...“

Jan

Absolventi

Lenka

„Na katedře zvláště oceňuji profesionalitu vyučujících a zároveň také jejich lidský přístup.“

Lenka

Absolventi

Dan

„Studium na FSS Vám dá široký rozhled,…“

Dan

Absolventi

Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info