Výjezdy a stáže

KORONAVIRUS: Informace a doporučení Centra zahraniční spolupráce

Studijní pobyty

Informace o studiu v zahraničí Informace před odjezdem

Možnosti studia v zahraničí pro studenty katedry MVES

Studenti mohou během svého studia absolvovat zahraniční studijní pobyt v rámci programu Erasmus+. Vybrat si mohou z široké škály evropských zemí. Nabízíme více než 50 destinací!

Seznam univerzit, na které je možné vyjet, najdete na mapě. Podrobnosti potom v položce Informace ke konkurzům vpravo.

Další možnosti zahraničního pobytu nabízí například Erasmus+ mimo EU, v rámci kterého mohou studenti vycestovat na univerzity partnerských zemí, jejichž nabídka se každý rok obměňuje. Více informací zde

Nabídek jak získat zkušenosti ze studia nebo stáže v zahraničí nabízí Masarykova univerzita více, podrobnější informace naleznete na stránkách Centra zahraniční spolupráce.

Pracovní stáže

Výborný způsob jak získat nové praktické zkušenosti a zlepšit možnosti svého budoucího uplatnění, je absolvování pracovní stáže v zahraničí. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti všech stupňů studia vyjet do institucí v Bruselu či Paříži. Pracovní stáže jsou chápány jako součást studia a studenti za ně získávají kreditové ohodnocení.

Úkolem stážistů bývá zpravidla monitoring příslušné evropské agendy, zpracovávání rešerší a jiných materiálů, účast na konferencích či pomoc při přípravě nejrůznějších akcí.

Konkursy probíhají zpravidla v únoru až březnu. Kandidáti jsou vybíráni na základě předloženého životopisu, seznamu složených zkoušek, jazykové vybavenosti a motivačního dopisu. Zohledňován je také aktuální ročník studia žadatele.

Zorientovat se ve všech možnostech a způsobech financování je důležité. Rádi vám pomůžeme.

Zastavte se za koordinátorkou pro stáže a studijní pobyty, Anežkou Konvalinovou.

Obecné informace o podmínkách stáží v rámci programu Erasmus+ jsou zveřejněny na internetových stránkách Centra zahraničních studií

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info