Výjezdy a stáže

KORONAVIRUS: Informace a doporučení Centra zahraniční spolupráce

Studijní pobyty

Informace o studiu v zahraničí Informace před odjezdem

Možnosti studia v zahraničí pro studenty katedry MVES

Studenti mohou během svého studia absolvovat zahraniční studijní pobyt v rámci programu Erasmus+. Vybrat si mohou z široké škály evropských zemí. Nabízíme více než 50 destinací!

Seznam univerzit, na které je možné vyjet, najdete na mapě. Podrobnosti potom v položce Informace ke konkurzům vpravo.

Další možnosti zahraničního pobytu nabízí například Erasmus+ mimo EU, v rámci kterého mohou studenti vycestovat na univerzity partnerských zemí, jejichž nabídka se každý rok obměňuje. Více informací zde

Nabídek jak získat zkušenosti ze studia nebo stáže v zahraničí nabízí Masarykova univerzita více, podrobnější informace naleznete na stránkách Centra zahraniční spolupráce.

Stáže přes Erasmus+ program a obecné stáže na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií

Výborný způsob jak získat nové praktické zkušenosti a zlepšit možnosti svého budoucího uplatnění, je absolvování pracovní stáže v zahraničí. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti všech stupňů studia vyjet do všech členských zemí EU. Pracovní stáže jsou chápány jako součást studia a studenti za ně získávají kreditové ohodnocení.

Zorientovat se ve všech možnostech a způsobech financování je důležité. Rádi vám pomůžeme.

Zastavte se za koordinátorkou pro stáže a studijní pobyty, Anežkou Konvalinovou.

Stáže v rámci programu Erasmus+

V rámci výměnného programu Erasmus+ mají studenti Masarykovy univerzity možnost absolvovat odbornou stáž v evropských zemích trvající od 2 do 12 měsíců. Tato příležitost není omezena pouze na studenty, a i absolventi mohou využít této příležitosti k rozvoji svých profesních dovedností a získání nových zkušeností.

Studenti mají svobodu vybírat si zahraniční instituci, u které chtějí stáž absolvovat, a to bez nutnosti interinstitucionální smlouvy mezi Masarykovou univerzitou a cílovou institucí. Inspiraci mohou čerpat z příběhů a zkušeností studentů, kteří se již úspěšně zapojili do programu Erasmus+.

Masarykova univerzita finančně podporuje studenty na praktických stážích ve výši od 630 do 750 eur měsíčně v závislosti na destinaci stáže.

Obecné informace a termíny stáží v rámci programu Erasmus+ jsou zveřejněny na internetových stránkách: https://czs.muni.cz/cs/student-mu/prakticke-staze/erasmus#podminky-ucasti

Obecné stáže

Všechny stáže, ať už prostřednictvím Erasmus+ nebo nezávisle na programu, musí být v souladu s oborem, který studenti studují, a musí souviset s mezinárodními vztahy a evropskými studiemi.

Všechny stáže na Masarykově univerzitě jsou kreditově hodnoceny. Za každých 25 odpracovaných hodin získává student 1 kredit ECTS. Tímto způsobem je zajištěno, že stáže nejen přinášejí praktické zkušenosti, ale také jsou pevnou součástí akademického růstu studentů.

Obecné informace o podmínkách stáží v rámci programu Erasmus+ jsou zveřejněny na internetových stránkách Centra zahraničních studií

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info