Projekty výuky o EU

Věnujeme pozornost výuce problematiky mezinárodních vztahů na středních školách a to nejenom nabídkou spolupráce, ale také řadou konkrétní projektových produkty pro vzdělávání např. v problematice EU.

Probíhající spolupráce

Bez popisku
Průvodce aktuálním dění v EU pro střední školy (Technologická agentura ČR, ÉTA, TL03000034)

Záměrem projektu realizovaného ve spolupráci se středními školami bylo zlepšit informovanost žáků o současném dění v EU a jejím fungování. Jednalo se o multidisciplinární projekt (2020 – 2023) kombinující nejnovější poznatky z oblasti evropských studií, pedagogiky a didaktiky občanské výchovy a základů společenských věd. Výstupy projektu nabízí konkrétní přímo použitelné pomůcky: pracovní listy, metodiku, manuál pro výuku o EU, webové stránky obsahují on-line kurs, edukační videa atd.

Podívejte se na stránky projektu: https://euproskoly.fss.muni.cz/


 

EU všude kolem nás
Chcete se o EU dovědět něco navíc? Chcete ji poznat, protože v ní žijete, nebo protože vás zajímá co se v ní děje? Chcete zjistit jakou EU zkoumá studijní program Evropská studia?
Zkuste si on line vzdělávací modul v online univerzitě .

 

Evropská unie pro střední školy

Evropská unie pro střední školy

Znalost Evropské unie je důležitější než se zdá. Jsme její členskou zemí, jsme jejími voliči, ovlivňuje náš právní řád. Autoři publikace, kteří působí na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU a Mezinárodním politologickém ústavu MU se ji snažili přiblížit především mladým lidem neotřelým způsobem. Kromě toho, že kniha z roku 2006 obsahuje základní tematické bloky (dějiny, instituce a politiky), tak prezentuje příležitosti a možnosti, které EU nabízí pro studenty a pedagogy.

Stáhnout PDF

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info