Na konci bezstarostnosti: Co nechceme slyšet o Evropě, národních zájmech a zahraniční politice

Autor: prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

Významný český politolog a emeritní rektor Masarykovy univerzity reaguje souborem originálních esejů na krizi Evropy a oslabení Západu a výzvy, před kterými stojí naše evropská společnost. Přehledně popisuje také problémy naší zahraniční politiky, které svými vnitřními spory a nekoncepčností způsobuje stávající vláda. Bohužel se tak děje v době, kdy je Evropa, a s ní i Česká republika, ohrožena novým nebezpečím radikálního islámu, a vzhledem k ukrajinské krizi hovoří někteří diplomaté dokonce o malé studené válce.