Tento týden hostila KMVES Benjamina Martilla z University of Edinburgh

22. 2. 2023

Tento týden hostila naše Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií vědce Benjamina Martilla z Edinburské univerzity . Ben je uznávaným britským akademikem: přednáší Politics and International Relations na University of Edinburgh a je spolupracovníkem LSE IDEAS, zahraničněpolitického think-tanku London School of Economics. Ve svém výzkumu se zabývá zahraničněpolitickými otázkami se zaměřením na Brexit a evropskou bezpečnost. Benjamin je také spolueditorem knižní řady Routledge o současné evropské politice, spoluinvestorem projektu ENGAGE v rámci programu Horizont 2020 a přidruženým ředitelem Europa Institute. Dříve vyučoval na London School of Economics, University College London a University of Oxford.

V roce 2022 nám Ben poskytl online hostující přednášku v rámci předmětu "Britain and the European Union" a letos jsme byli velmi rádi, že jsme Bena mohli přivítat osobně na naší katedře. Během své návštěvy Ben přednesl řadu hostujících přednášek v různých kurzech, včetně EU foreign policy toward Russia and Eastern partnership countries; Theory of International Relations and European Integration; Politics of Euroscepticism; Comparative Politics of EU. Studenti i vyučující měli z Benových postřehů, odborných znalostí a promyšlených příspěvků velký prospěch. A naopak, Ben si velmi užíval skvělé diskuse s našimi studenty, přátelskou atmosféru na katedře a samozřejmě fantastické české pivo :-)