Přednášky Martina Jiruška v ČR a zahraničí v srpnu a září

21. 9. 2022

Martin Jirušek měl v srpnu a září nabitý přednáškový program. 11. srpna vystoupil s přednáškou „Energy Geopolitics in Turbulent Times“ na letní škole Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí ČR , která se konala v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. 24. srpna pak v Sarajevu přednášel na dalším ročníku letní školy Energy Community profesionálům z energetického sektoru a vládních institucí. Přednáška se zaměřila na energetickou politiku EU ve světle ruské agrese.

Poslední srpnový den Martin přednášel na letní škole think-tanku Evropské hodnoty v Olomouci. Příspěvek s názvem Energy Security of EU: Current State and Future Prospects pojednávala o vývoji energetické politiky EU.

V neposlední řadě se pak Martin v Liberci ve dnech 15. a 16. září zúčastnil jako přednášející iniciativy Czech-German Young Professionals Program . Nejprve vystoupil ve čtvrtek večer na veřejné diskusi pod názvem „Energy security - a threat or an opportunity for cross-border cooperation?“, která se zabývala energetickou bezpečností v přeshraniční spolupráci. V pátek ráno pak vedl seminář pro frekventanty programu, v němž probral roli Ruska v energetické bezpečnosti Evropy a jeho postavení v mezinárodním systému.