Jan Grzymski z Jagellonské univerzity přednášel na naší katedře

23. 4. 2024

Minulý týden měla naše katedra mezinárodních vztahů a evropských studií to potěšení hostit akademika Jana Grzymského z Jagellonské univerzity v Krakově. Jan se ve svém výzkumu zaměřuje na evropskou politiku, zejména na sousedskou politiku EU a strategie rozšiřování. Jeho vášní jsou také inovativní výukové metody a navrhl vzdělávací deskovou hru o vyjednávání o brexitu s názvem "How to Win Brexit."

Během svého pobytu Jan přednesl řadu hostujících přednášek v různých kurzech, například "Británie a Evropská unie", "Zahraniční politika EU vůči Rusku a zemím Východního partnerství" a "Teorie mezinárodních vztahů a evropské integrace". Kromě toho Jan přímo na katedře uspořádal poutavé sezení své hry 'Jak vyhrát brexit', čímž složité téma vyjednávání o brexitu proměnil v živě interaktivní, emotivní a vzrušující (nemluvě o zábavě :-) zážitek.

Studenti byli vskutku velmi nadšení a plně se zapojili do této strategické hry, která mezi nimi vyvolala nejen soutěživost, ale také smích a vášnivé debaty :-) Jan si velmi užíval živé výměny názorů s našimi studenty i vřelé a kolegiální prostředí katedry, jak se odráží v jeho vlastních slovech: "Byl jsem opravdu ohromen jejich fantastickým nasazením a v neposlední řadě také vstřícností a pohostinností katedry. Jsem za tuto příležitost velmi vděčný."