Bc. Veronika Tesařová

O Veronice

„I díky vysoké kvalitě a skvělé reputaci byla KMVES jasnou volbou.“

Na studium vzpomíná

Katedru mezinárodních vztahů a evropských studií jsem si vybrala kvůli lásce k jazykům, cestování a dlouholetému zájmu o diplomacii. I díky vysoké kvalitě a skvělé reputaci byla KMVES jasnou volbou.

KMVES nabízí nepřeberné množství způsobů, jak se zapojit do jejího dění a vycestovat do světa na pracovní nebo studijní pobyt. Záhy po nástupu do prvního ročníku jsem se stala studentskou asistentkou, což mi umožnilo nejen vybudovat cenné vztahy se členy katedry a pomáhat svým vrstevníkům, ale také nasbírat stěžejní pracovní zkušenosti, díky kterým jsem získala další pracovní příležitosti v oboru. Ke konci studia jsem také využila možnosti pracovních stáží v Bruselu a na českém velvyslanectví v Estonsku. Na celé studium vzpomínám jako na jedny z nejlepších let svého života.

Po studiu na KMVES jsem pokračovala magisterským oborem Peace and Conflict Studies na University of Manchester ve Velké Británii, kde jsem našla i své pracovní uplatnění v mezinárodní peacebuildingové neziskovce se sídlem v Londýne.

Mgr. Tomáš Trubačík

O Tomovi

„I díky vysoké kvalitě a skvělé reputaci byla KMVES jasnou volbou.“

Šance pro budovy

"Vždycky jsem sledoval světové dění a chtěl jsem rozumět světu kolem sebe. Asi i proto jsem si vybral studium FSS a obor Mezinárodní vztahy, byť jsem tehdy vůbec netušil, co mi přinese.

Někdy během bakalářského studia jsem si zapsal volitelný předmět, kde jsem se poprvé výrazněji setkal s tématy energetiky. Bylo to myslím něco o energetické bezpečnosti. Každopádně to bylo něco, kde najednou vyvstalo plno nových, zajímavých a na rozdíl od ostatních předmětů relativně neteoretických pojmů. Člověk najednou řešil druhy ropy, trasy ropovodů, strategické zásoby a přišlo mi to jako příjemná změna. Proto jsem se pak přihlásil i na magisterské studium.

Na jednom školou pořádaném kulatém stole k energetické koncepci ČR jsem pak seděl u stolu, který měl prosazovat politiku energetických úspor. Naši skupinku studentů tam měl na starost můj současný šéf, který asi měsíc po skončení akce skrze školu oslovil studenty s nabídkou pracovní pozice. Přihlásil jsem se a od té doby řeším evropskou energetickou a klimatickou legislativu, chodím na různé pracovní skupiny na ministerstvech a vyjadřuji se k českým koncepcím a navrhované legislativě.

Světu sice stále nerozumím, ale práce mi dává smysl a věřím, že celkově měním svět k lepšímu, což je něco, co jsem jako celoživotní skaut chtěl vždycky dělat."