Bc. Kristiána Černá

O Kristiáně

„Také díky znalostem a dovednostem, které mi katedra předala, se mi daří dosahovat nadprůměrných výsledků na prestižní britské univerzitě“

Na studium vzpomíná

Studium Mezinárodních teritoriálních studií na Fakultě sociální studií MU pro mě bylo nejen úžasným obdobím mého života, ale také cennou zkušeností, která zásadně přispěla k mému osobnímu růstu i kvalitnímu vzdělání. Oceňovala jsem zvláště možnost studia vybraných předmětů v anglickém jazyce a psaní seminárních prací, které rozvinulo mé analytické myšlení a zlepšilo písemný projev. V rámci studia jsem měla také možnost absolvovat dvě stáže v Bruselu, kde jsem získala první pracovní zkušenosti v oboru.

Také díky znalostem a dovednostem, které mi katedra předala, se mi daří dosahovat nadprůměrných výsledků na prestižní britské univerzitě University of Birmingham, kde v současné době studuji obor Development Management (Aid Management). Studium Mezinárodních teritoriálních studií bylo pro mě skvělým základem, bez něhož bych se nyní nemohla věnovat mezinárodnímu rozvoji a plnit si své životní sny.

Ing. Jaroslav Němec, B.A.

O Jaroslavovi

Jaroslav Němec maturoval na mezinárodním gymnáziu v Kuvajtu v roce 1996 a následně vystudoval inženýrské studium financí a obchodu na VUT v Brně. Na Fakultě sociálních studií vystudoval politologii a mezinárodní vztahy / evropská studia. Po ukončení studií v roce 2005 pracoval ve společnosti PricewaterhouseCoopers v Praze, Ernst&Young v Lucembursku a nyní se věnuje mezinárodnímu privátnímu bankovnictví v J&T Bance v Praze. Kromě profesionální činnosti ve finanční sféře se věnuje problematice Středního východu, lingvistice a numismatice.

Mgr. Tomáš Martanovič

O Tomášovi

Pracuje jako Vedoucí oddělení koordinace rozvoje jaderné energetiky ve společnosti Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky

Proč si vybral obor Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost?

Energetika mne fascinovala odjakživa. Vždyť dostupnost energie je základním kamenem společenského pokroku. Když se na naše město, republiku nebo svět podíváme z perspektivy, uvidíme, jak se jím vinou tepny a cévy v podobě nejrůznějších produktovodů. A právě bezpečnostní a politicko-ekonomické přesahy jejich získávání a transportu mne vždy zajímaly.

Bc. et Bc. Jan Vachutka

O Janovi

„Lidský přístup a snaha maximálně vyjít vstříc mi nesčetněkrát pomohla, a to je hlavní důvod, proč bych studium na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií doporučil.“

Jan Vachutka

Na Masarykově univerzitě vystudoval obor Mezinárodních vztahů, a také mezifakultní obor Finance a právo. Již během svých bakalářských studií působil jako stážista v Privátním bankovnictví Komerční banky. Od září 2017 působil v Evropské investiční bance v Lucembursku, kde uplatnil své znalosti z oboru financí a mezinárodních vztahů. V současné době studuje druhým a závěrečným rokem magisterský obor Účetnictví a audit na Luxembourg University.

Na studium vzpomíná

V Brně není nuda. Jedná se až o idylické místo pro studium, neboť nabízí veškeré kulturní a společenské vyžití, a přitom zde není takový stres a ruch, který v dnešní době prostupuje každým velkoměstem. Masarykova univerzita nabízí perfektní vybavenost, ať už se jedná o knihovny, menzy či informační systém. Nezapomenu na nespočet stráveného času v CPS studovně, která nikdy nezavírá.

Fakulta sociálních studií je centrem, které nabízí až neuvěřitelné příležitosti, stačí se jich jen chopit. Jednu takovou jsem sám využil, a sice studium na prestižní Univerzitě v Kostnici, kde jsem vycestoval přes program Erasmus.

Na FSS nejen vzpomínám, ale také se tam rád vracím. Při každé návštěvě Brna neopomenu zajít do útulné fakultní knihovny, navštívit své vyučující a vedoucího katedry. Lidský přístup a snaha maximálně vyjít vstříc mi nesčetněkrát pomohla, a to je hlavní důvod, proč bych studium na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií doporučil.