Vladimir Vučković přednesl na 62. mezinárodním akademickém týdnu vědecký příspěvek: „Smallness in International Politics: The Agency of Small States in Southeast Europe"

8. 10. 2024

Vladimir Vučković se zúčastnil 62. mezinárodního akademického týdne: V rámci svého vystoupení na konferenci „Smallness in International Politics: Smallness in International Politics: The Agency of Small States in Southeast Europe“, kde měl také možnost předsedat jednomu z panelů a přednést příspěvek „Boj Srbska jako malého státu: Balancování mezi domácím cílem a vnějšími tlaky.

Mezinárodní akademický týden (HSW) je každoroční klíčovou akcí Sdružení pro jihovýchodní Evropu (Südosteuropa-Gesellschaft - SOG), na které se setkávají začínající vědci a zkušení odborníci z celé Evropy i mimo ni, aby představili a diskutovali o svém výzkumu v tomto regionu. Letošní konferenci pořádají PD Dr. Dietmar Müller (Univerzita Lipsko) a Prof. Dr. Florian Bieber (Univerzita Štýrský Hradec) na Akademie für Politische Bildung v německém Tutzingu ve dnech 30. září - 4. října 2024.

Tento mezinárodní akademický týden se zabývá „problémem malosti“ v mezinárodní politice z konstruktivistického úhlu pohledu a s využitím metod z mezinárodních vztahů a bezpečnostních studií, kulturních dějin politiky, transnacionálního feminismu a evropských studií. Na různých úrovních dění, od lokální, přes regionální a národní, od bi- a trilaterální po mezinárodní a v různých oblastech politiky a společnosti, analyzuje konference diskurzy a politiky, které se snažily zmírnit a kompenzovat malost národů a států.