Vladimir Vučković o bezpečnostní pozici Černé Hory v regionu západního Balkánu

5. 4. 2024

Vladimir Vučković se v nedávné publikaci podílel na politické zprávě zaměřené na bezpečnostní pozici Černé Hory v regionu západního Balkánu. Tato zpráva je součástí rozsáhlejší monografie, kterou provedla Iniciativa pro západní Balkán a kterou vydal New Lines Institute.

Monografie se zabývá různými aspekty současné bezpečnostní situace na západním Balkáně, včetně integrace do EU, právního státu, etnického a náboženského napětí a feministických bezpečnostních studií. Tato společná zpráva, na níž se podílelo více odborníků, nabízí pohled na geopolitické výzvy a bezpečnostní problémy převládající na západním Balkáně. Jejím cílem je poskytnout informace pro politiky, které mohou posílit mír, stabilitu a bezpečnost v regionu a zároveň zmírnit potenciální hrozby, které se mohou objevit v dohledné budoucnosti.

Další podrobnosti naleznete na internetových stránkách New Lines Institute: https://newlinesinstitute.org/political-systems/the-western-balkans-2024-assessment-of-the-current-security-posture-and-geopolitical-challenges/ .