Vladimír Černý o generálu Ečerovi

8. 6. 2020

Vladimír Černý uveřejnil v červnovém čísle časopisu Živá historie obsáhlý článek o proslulém lovci nacistů generálu Ečerovi, jehož životní osudy byly spjaté s Brnem.

Generál prof. JUDr. Bohuslav Ečer je známý zejména jako člen Komise Spojených národů pro vyšetřování válečných zločinů, jemuž se po skončení druhé světové války podařilo vyjednat předání mnoha významných nacistů do Československa k soudnímu potrestání. Působil také jako soudce Mezinárodního soudního dvora v Haagu a profesor na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Poslední léta generálova života byla poznamenána perzekucí ze strany komunistického režimu, který se také po Ečerově předčasné smrti roku 1954 krutě pomstil jeho dceři Jarmile.