Možnosti stáže na Stálé misi ČR při OSN v New Yorku

29. 3. 2019

Stálá mise ČR při OSN v New Yorku vyhlašuje výběrové řízení na pozici 5 stážistů/stážistek na podzim 2019.

Vzhledem k širokému spektru témat a vysokému počtu mnohdy paralelních jednání využívá Stálá mise ČR při OSN v New Yorku podpory stážistů. Jednotlivé stáže se většinou soustředí na pokrytí určité agendy Rady bezpečnosti či Valného shromáždění OSN.

Termíny stáží jsou určovány individuálně s ohledem na potřeby mise a aktuální nabídky jsou zveřejňovány na stránkách mise. Předpokladem pro účast ve výběrovém řízení je česká státní příslušnost. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Veškeré náklady spojené s výkonem stáže hradí vysílající organizace nebo stážista sám. Stálá mise disponuje omezenou kapacitou pro ubytování stážistů.

Požadavky:

Stáž je určena pro studenty VŠ (občany ČR) a absolventy VŠ se zájmem o mezinárodní vztahy a fungování OSN. Očekáváme organizační a komunikační schopnosti na vysoké úrovni, ochotu pomoci při zajišťování společenských akcí a politických agend ostatních výborů VS OSN. Nutnostní je vynikající znalost anglického jazyka a uživatelská znalost MS Office.

V současnosti hledáme stážisty na období září – prosinec 2019 na pozice:

I. výbor (odzbrojení a bezpečnost)
II. výbor (hospodářský a finanční výbor)
III. výbor (sociální a kulturní, lidsko-právní agenda)
IV. výbor (politický a dekolonizační výbor)
V. výbor (administrativní a rozpočtový výbor)

V případě zájmu zašlete Váš životopis a motivační dopis na e-mail Stálé mise: un.newyork@embassy.mzv.cz nejpozději do 5. 4. 2019. Uveďte, o kterou agendu máte zájem. Výsledky výběrových řízení budou známy 15. 4. 2019.

Více informací je uvedeno na webu mise zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info