Možnosti stáže na Stálé misi ČR při OSN v New Yorku

29. 3. 2019

Stálá mise ČR při OSN v New Yorku vyhlašuje výběrové řízení na pozici 5 stážistů/stážistek na podzim 2019.

Vzhledem k širokému spektru témat a vysokému počtu mnohdy paralelních jednání využívá Stálá mise ČR při OSN v New Yorku podpory stážistů. Jednotlivé stáže se většinou soustředí na pokrytí určité agendy Rady bezpečnosti či Valného shromáždění OSN.

Termíny stáží jsou určovány individuálně s ohledem na potřeby mise a aktuální nabídky jsou zveřejňovány na stránkách mise. Předpokladem pro účast ve výběrovém řízení je česká státní příslušnost. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Veškeré náklady spojené s výkonem stáže hradí vysílající organizace nebo stážista sám. Stálá mise disponuje omezenou kapacitou pro ubytování stážistů.

Požadavky:

Stáž je určena pro studenty VŠ (občany ČR) a absolventy VŠ se zájmem o mezinárodní vztahy a fungování OSN. Očekáváme organizační a komunikační schopnosti na vysoké úrovni, ochotu pomoci při zajišťování společenských akcí a politických agend ostatních výborů VS OSN. Nutnostní je vynikající znalost anglického jazyka a uživatelská znalost MS Office.

V současnosti hledáme stážisty na období září – prosinec 2019 na pozice:

I. výbor (odzbrojení a bezpečnost)
II. výbor (hospodářský a finanční výbor)
III. výbor (sociální a kulturní, lidsko-právní agenda)
IV. výbor (politický a dekolonizační výbor)
V. výbor (administrativní a rozpočtový výbor)

V případě zájmu zašlete Váš životopis a motivační dopis na e-mail Stálé mise: un.newyork@embassy.mzv.cz nejpozději do 5. 4. 2019. Uveďte, o kterou agendu máte zájem. Výsledky výběrových řízení budou známy 15. 4. 2019.

Více informací je uvedeno na webu mise zde.

Více článků

Přehled všech článků