Monika Brusenbauch Meislová publikovala kapitolu v knize vydané prestižním nakladatelstvím Routledge

21. 4. 2022

Svazek „Hate Speech and Polarization in Participatory Society“, který editovali Marta Pérez-Escolar a Jose Manuel Noguera-Vivo, poprvé vyšel v roce 2021 jako e-kniha a v roce 2022 v tištěné podobě.

Moničina kapitola „Affective discursive construction of affective polarization in Brexit Britain: Opinion-Based Identities and Out-Group Differentiation“ se zabývá relevantní otázkou, jak "Leavers" a "Remainers" jako názorově založené skupiny komunikují, sdílejí a vyměňují si své vjemy, kognice a emoce s ohledem na vnější skupiny. Konkrétněji, na základě diskurzně-historického přístupu ke kritickým diskurzním studiím, zkoumá, která témata, diskurzivní strategie a jazykové prostředky použili britští politici k vytvoření identit "Leave" a "Remain". Když se podíváme na to, jak Leavers and Remainers diskurzivně konstruují „others“, poskytuje průzkum empirický příklad (části) formování kolektivní identity a utváření významu v procesu Brexitu a doplňuje literaturu o rostoucí afektivní polarizaci podél Brexit linky ve Spojeném království.

Celý svazek je přístupný přes tento odkaz .