Letní škola energetické bezpečnosti zahájena

11. 7. 2022

V pondělí začal na Fakultě sociálních studií desátý ročník letní školy energetické bezpečnosti s titulem "Energy in Europe: Principles, Challenges, Paths Forward", kterou pořádá Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií v těsné spolupráci s Centrem zahraniční spolupráce MU. Studentům z celého světa vyučující přiblíží principy evropské energetické politiky, mechanismy fungování evropské energetiky, klíčová  bezpečnostní témata a výzvy, před kterými evropská energetika v současné nelehké době stojí. Mezi tématy se objeví tranzice k obnovitelným zdrojům, rostoucí ceny elektřiny a zemního plynu, závislost na autoritářských a nepřátelských zemích, místní opozice novým energetickým projektům, rostoucí energetická chudoba či rapidní změny v tradičních uhelných regionech.