Jirušek, Vlček a Kuchyňková spoluautory nové publikace o rusko-českých vztazích

Jirušek, Kuchyňková and Vlček on CZ-RUS relations in the energy sector and discourse of the Czech political representatives. 

8. 7. 2019

Vydavatelství Palgrave Macmillan v těchto dnech vydává novou knihu s názvem Czech Security Dilemma: Russia as a Friend or Enemy?, která vznikla v rámci projektu Grantové agentury MU a na níž se podíleli autoři i z naší katedry. Projekt s názvem Rusko v kategoriích přítel vs. Nepřítel: česká reflexe analyzoval česko-ruské vztahy v několika klíčových oblastech jako je zahraniční politika, kultura, obchod, energetika a další.

Martin Jirušek, Petra Kuchyňková a Tomáš Vlček jsou autory kapitoly s názvem „Business as Usual or Geopolitical Games? Russian Activities in Energy Sector of the Czech Republic“, která pojednává o energetických vztazích ČR a Ruska. Spolu s Janem Holzerem jsou pak Martin Jirušek a Petra Kuchyňková autory ještě kapitoly s názvem „Russia as Viewed by the Main Czech Political Actors“, která se zabývá diskursem hlavních českých politických představitelů ve vztahu k Rusku.

 

Kniha je dostupná na webu vydavatele.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info