Dohoda o spolupráci Česko-slovenského energetického fóra a FSS MU

30. 12. 2020

Zástupci Česko-slovenského energetického fóra a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity podepsali memorandum o porozumění pro spolupráci. Spolupráce s vysokými školami, a především studenty, má být dynamickým elementem v rámci platformy, která propojí státní a byznys sféru s akademickým prostředím. Spolupráce bude přínosná zejména pro studenty programu Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost (MVEB) a znamenat bude především užší kontakt s praxí, možnosti stáží a budoucího uplatnění.

„Cílem je vytvoření neformální formy spolupráce, která umožní vzájemné podílení se na aktivitách ČSEF a MVEB FSS MUNI, zviditelnění MVEB FSS MUNI a probíhajících aktivit a též umožnění dobrovolné spolupráce studentů s ČSEF. Chceme, aby se studenti podíleli na utváření pozičních dokumentů v Čechách a na Slovensku, získávali nejen nové znalosti z energetiky, přehled o aktuálně diskutované problematice, ale i cenné kontakty pro jejich budoucí kariéru,“ říká Jiří Strnad, manažer projektu ČSEF.

„Jsme potěšeni, že nás ČSEF oslovilo a vybralo si právě naši fakultu. Možnost aktivního zapojení nejen představitelů MVEB FSS MUNI, ale především našich studentů do tohoto projektu považujeme za jeden z významných kroků, jak si studenti mohou rozšířit své znalosti na poli energetiky a proniknout ještě při studiu do světa businessu,“ říká Stanislav Balík, děkan FSS MU.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst níže.