8. ročník Letní školy energetické bezpečnosti přijímá přihlášky

17. 1. 2019

8. ročník naší mezinárodní Letní školy energetické bezpečnosti KMVES již přijímá přihlášky.

Letní škola si za sedm svých předchozích ročníků vydobyla silné mezinárodní renomé a každý rok hostí v Univerzitním centru MUNI v Telči studenty doslova ze všech koutů světa. Studentům zde přednáší špičky v oboru z celé Evropy a USA na různá témata související s energetickou politikou a energetickou bezpečností. Součástí týdenní akce jsou též exkurze do provozů jaderných a vodních elektráren (v letošním roce JE Temelín a vodní elektrárna Kořensko).

Letos se letní škola se uskuteční ve dnech 3. – 10. srpna 2019 a opět bude hostit přední experty na problematiku. Frekventantům tak budou přednášet například James Henderson (Oxford Institute for Energy Studies, UK), Václav Bartuška (Ministerstvo zahraničních věcí, ČR), Predrag Grujicic (Energy Community), Olga Bogdanova (Ministerstvo zahraničních věcí, Lotyšsko), Michael Kranhold (50Hertz Transmission GmbH, Německo), András Deák (Akademie věd, Maďarsko) a další. V neposlední řadě se účastníci mohou těšit na bohatý doprovodný program a komfortní ubytování v prostředí malebného města Telč.

Letní škola je otevřená primárně pro zájemce z řad Bc. a Mgr. oborů. Přijímá však i studenty doktorských studijních programů. Celý program bude v anglickém jazyce a po jeho absolvování studenti získají 4 kredity typu ECTS.

Přihlášky je možné podávat do 30. dubna 2019. Do 28. února 2019 jsou přijímány přihlášky v rámci early bird round, kdy mohou zájemci získat letní školu za zvýhodněnou cenu.

Více informací, přihlášku a program naleznete na webu letní školy a facebookové stránce EnSecSummerSchool.