Profil katedry

Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity byla založena v roce 2002 jako akademický ústav poskytující vzdělání evropské úrovně v oboru mezinárodních teritoriálních studií. Její formování je spojeno se vznikem studijního oboru mezinárodní vztahy a evropská studia v akademickém roce 1999/2000.​

Dnes katedra poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské vzdělávání v celém spektru oborů. Spolupracuje s obdobně se profilujícími pracovišti v České republice i zahraničí. Významná je pak především kooperace s Mezinárodním politologickým ústavem Masarykovy univerzity (MPÚ MU), interdisciplinárním vědeckým pracovištěm zaměřeným na studium problematiky politického, sociálně-ekonomického a právního vývoje české společnosti a podporujícím rozvoj a popularizaci sociálněvědního výzkumu v oblasti politických věd.

Virtuální prohlídka Stáhnout brožuru Členové katedry