Konference o budoucnosti Evropy

28. 12. 2021

Dialog občanů partnerských měst Brna, Lipska a Stuttgartu


Seznamujete se rádi s lidmi z jiných měst a zemí? Máte zájem o mezinárodní setkání a evropská společensko-politická témata? Chtěli byste si prostřednictvím interkulturního dialogu vyměnit názory s německými partnery a tím se aktivně spolupodílet na budoucnosti Evropy ve třech partnerských městech, Brně, Lipsku a Stuttgartu? Město Brno je od roku 1973 partnerským městem Lipska a od roku 1989 partnerským městem Stuttgartu.

 

Budeme těšit na Vaši účast na našem společném setkání, které se koná online formou dne 27. ledna 2022 v době 17:00-20:00 hod.!

Akce je součástí seriálu tzv. Konferencí o budoucnosti Evropy, které byly zahájeny 9. května 2021, přesně na výročí Dne Evropy. V evropském kontextu to bude navíc zahajující akce Evropského roku mládeže 2022. Program zahrnuje nejprve úvodní fázi workshopu, v níž budou účastníci ve skupinách hovořit o tématech vzdělávání, kultura, sport a již zmíněné oblasti mládeže. Poté budou výsledky prezentovány všem účastníkům v plénu a následně představeny na platformách Konference o budoucnosti Evropy, kde je budou moci občané z celé Evropy podpořit a nasměrovat na rozhodující politické představitele EU.


Pro účast na této akci není nutná znalost cizích jazyků. Bude simultánně tlumočena profesionálními tlumočníky a tudíž probíhat v českém a německém jazyce.


Chtěli bychom dát všem zájemcům příležitost přispět k aktivní účasti na rozvoji budoucnosti Evropy (Evropské unie). Všichni občané, tedy studenti, lidé středního/produktivního věku i senioři jsou
srdečně zváni zúčastnit se tohoto občanského dialogu. Neváhejte a přihlaste se, každé město má k dispozici jen omezený počet účastníků!

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat také nás na adrese ozv@brno.cz nebo telefonicky Odbor zahraničních vztahů Magistrátu města Brna, tel. +420 542 172 225.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info