Přednáška profesora Claudia Radaelliho pro student(k)y naší katedry

9. 11. 2023

V úterý 7. listopadu 2023 měli studenti a studentky kurzu „Brexit: Politics, Policies and Processes“, který na naší katedře organizuje Monika Brusenbauch Meislová, jedinečnou příležitost diskutovat s profesorem Claudiem Radaellim, světově proslulým a široce uznávaným politologem. Claudio Radaelli představuje špičku evropské politologie – v současné době působí jako profesor na prestižním European University Institute ve Florencii, je autorem více než 80 článků v odborných časopisech a 55 knižních kapitol a držitelem významných grantů a ocenění. Dříve působil mj. na University College London, University of Exeter nebo University of Bradford. Výzkumně se zabývá zejména politickými procesy v rámci EU, dopady politik EU na členské státy, veřejnou správou a regulační politikou.

Pro naše studenty a studentky si připravil vynikající přednášku na téma policy learning a Brexit, která vyvolala nadšenou odezvu a vedla k velmi živé diskuze. Erudovanost našich studentů a studentek a kvalita jejich otázek na profesora Radaelliho silně zapůsobily, jak lze vidět z jeho veřejného prohlášení na jedné z přiložených fotografií Jako katedra jsme hrdí, na to, že můžeme našim studentům a studentkám nabízet setkávání s takto významnými osobnostmi akademického světa.