Vladimír Černý spoluautorem knihy o dějinách Židlochovic

17. 4. 2024

Vladimír Černý je spoluautorem monografie "Židlochovice: Dějiny slunečného města", která bude mít slavnostní křest v Židlochovicích v neděli 21. dubna 2024. Výpravnou monografii o rozsahu přes 600 stran zpracoval pod vedením Iva Durce a Pavla Kocmana kolektiv autorů ze tří fakult Masarykovy univerzity, dále z Mendelovy univerzity, Akademie věd, Moravského zemského muzea a dalších institucí.

Vladimír je autorem kapitoly věnované dějinám města v období protektorátu a druhé světové války v letech 1939-1945. Ve čtvrtek 2.května 2024 pak bude mít Vladimír v sále židlochovického Komunitního centra v 17.00 hodin přednášku týkající se problematiky, kterou v knize zpracoval.