Monika Brusenbauch Meislová na konferenci ISA

10. 4. 2024

Ve dnech 3. až 6. dubna 2024 se Monika Brusenbauch Meislová zúčastnila konference 65th Annual Convention of the International Studies Association, která se konala v San Franciscu.

Monika zde mimo jiné představila své dva probíhající výzkumy: „In whose name? Construction of the EU agency in its institutional discourse on the War in Ukraine“ a „Climate (of) fear in the EU institutional discourse: Analysis of fear-based self-legitimation practices in the climate change communication“ a předsedala panelu na téma národních přístupů k válce na Ukrajině.

ISA byla založena v roce 1959 a je jednou z nejstarších interdisciplinárních asociací zaměřených na výzkum mezinárodních vztahů. V současné době je nejvýznamnější světovou vědeckou asociací v oblasti mezinárodních vztahů.