Informace o studiu v zahraničí

Chcete vyrazit studovat do zahraničí? Je to opravdu snadné!

1. Přečtěte si základní informace

Co a kde? Všechno najdete na univerzitní stránce do světa .

2. Poraďte se

Zorientovat se ve všech možnostech a programech je důležité. Rádi vám pomůžeme. Zastavte se za koordinátorkou pro stáže a studijní pobyty, Anežkou Konvalinovou.

3. Zvolte vhodný stipendijní program

ERASMUS+

Uživatelsky nejjednodušším program v rámci Evropy. Lze přes něj vycestovat do více než 30 programových zemí (tradiční Erasmus) a nově také do partnerských zemí po celém světě (Erasmus+ ICM).

Freemover

Vyberte si libovolnou univerzitu na světě a studium si domluvte samostatně.

ISEP

Celý akademický rok na více než 150 univerzitách v USA a na desítkách univerzit v dalších 50 státech světa.

CEEPUS

Stipendia pro studentskou mobilitu v rámci regionu střední Evropy.

Mezivládní dohody

Sledujte dohody Ministerstva školství se zeměmi, o které se zajímáte.

Partnerské univerzity a mezifakultní dohody

Katedra má uzavřené smlouvy s Uralskou univerzitou v Jekatěrinburgu (Rusko), The Lauder School of Government, Diplomacy and Strategy (Izrael) a Department of Defense and Strategic Studies, Missouri State University (USA).

AKTION

Rakousko-česká stipendia pro studenty, určeno pouze pro přípravu diplomové práce.

a další programy.

Všechny najdete na univerzitní stránce do světa.

4. Můžete vyrazit!

Postupujte podle instrukcí na webu Centra zahraničních studií a můžete vyrazit!