Brusenbauch Meislová o tématech vzdělání a výzkumu v procesu Brexitu

25. 5. 2021

Monika Brusenbauch Meislová publikovala odborný článek s názvem "Lost in the noise? Narrative (re)presentation of higher education and research during the Brexit process in the UK" v časopise European Journal of English Studies nakladatelství Routledge.

Článek zkoumá, jak byly úvahy o vysokoškolském vzdělávání a výzkumu narativně (re)prezentovány ve veřejném prostoru ve Spojeném království během procesu Brexitu.

Autorka aplikuje diskurzivně-historický přístup k diskurzivní analýze studie a zkoumá narativní (re)prezentaci otázek výzkumu a vysokoškolského vzdělávání během tří klíčových fází Brexitu: 1) období před začátkem vyjednávání; 2) fáze vyjednávání podle článku 50 a 3) přechodné období.

Článek je dostupný na tomto odkazu.