Pracovní stáže

Výborný způsob jak získat nové praktické zkušenosti a zlepšit možnosti svého budoucího uplatnění, je absolvování pracovní stáže v zahraničí. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti všech stupňů studia vyjet do institucí v Bruselu či Paříži. Pracovní stáže jsou chápány jako součást studia a studenti za ně získávají kreditové ohodnocení.

Úkolem stážistů bývá zpravidla monitoring příslušné evropské agendy, zpracovávání rešerší a jiných materiálů, účast na konferencích či pomoc při přípravě nejrůznějších akcí.

Konkursy probíhají zpravidla v únoru až březnu. Kandidáti jsou vybíráni na základě předloženého životopisu, seznamu složených zkoušek, jazykové vybavenosti a motivačního dopisu. Zohledňován je také aktuální ročník studia žadatele.

Na stáže mohou vyjíždět i studenti, kteří se v minulosti praxe v rámci některého z programů Erasmus, Socrates či Leonardo da Vinci již zúčastnili, preferována však bude první účast studenta v programu, neboť finanční prostředky na tyto aktivity jsou omezené.

Obecné informace o podmínkách stáží v rámci programu Erasmus+ jsou zveřejněny na internetových stránkách Centra zahraničních studií

 

Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií vyhlašuje III. Kolo výběrového řízení na pracovní stáže v rámci programu Erasmus Plus (Erasmus+) pro jarní semestr 2017/2018.

 

Následují tyto informace:

1)      Informace o institucích, kam je možno vycestovat

2)      Obecné informace o podmínkách pobytu v zahraničí

3)      Podmínky a pravidla konkursu