8. ročník letní školy energetické bezpečnosti byl opět úspěšný

13. 8. 2019

Minulý týden proběhl v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči již 8. ročník mezinárodní letní školy energetické bezpečnosti. Od 3. do 10. srpna se 25 posluchačů z 13 zemí světa zúčastňovalo přednášek a workshopů předních odborníků na téma energetické politiky evropských zemí, USA a EU, geopolitických aspektů, energetických trhů atd.

Jedním z vrcholů celého týdne byla již tradičně exkurze do Jaderné elektrárny Temelín, kde měli studenti unikátní možnost navštívit mimo jiné strojovnu výrobního bloku a simulátor kontrolní místnosti reaktoru.

Účastníci letní školy se tak mohli na vlastní oči a uši přesvědčit o multidisciplinární povaze oboru, který v sobě spojuje mnoho aspektů politologie či ekonomie, jakož i historie a technických věd.

Více informací o letní škole se dozvíte na webu a Facebooku.