Web FSS MU Úvodní stránka katedry mezinárodních vztahů FSS


Telefon: 549 495 224


Úspěšná výprava na ECPR Hamburk

1. září 2018

Ve dnech 22. - 25. srpna se na hamburské univerzitě odehrál letošní ročník všeobecné konference Evropského konsorcia pro politologický výzkum (ECPR General Conference). Naše katedra na jednu z největších politologických konferencí tradičně vyslala početnou výpravu. 

Z příspěvků členů katedry vybíráme:

- Petr Kaniok s Vratislavem Havlíkem a Veronikou Zapletalovou tak například prezentovali společný příspěvek s názvem "Differentiated Integration and Visegrad: Review and Conceptualization" 

- Hubert Smekal byl spoluautorem příspěvku "Understanding Adoption of International Human Rights Treaties: Political Regimes and Compliance Control" 

- Vít Hloušek nabídl vhled na současnou českou politickou scénu jako spoluautor příspěvku "How to Create a Loyal and Efficient Political Machine? Billionaire Andrej Babiš and His Party ANO" 

- Pohled na účast Německa v zahraničních mírových misích OSN nabídla Jana Urbanovská v příspěku "Germany in Mali: A 'Responsible' Peacebuilder on the rise?" 

- Barbora Padrtová prezentovala dokonce dva příspěvky - "Global and regional security challenges in the Arctic" a "Digital Technology in Teaching - Short Skype Calls"  

- Petra Kuchyňková nabídla pohled na jednání Gazpromu v kontextu ruské zahraniční politiky v příspěvku "The Conduct of Gazprom in Central and Eastern Europe: A Tool of the Kremlin, or Just an Adaptable Player?" 

 

Petr Suchý, Zdeněk Kříž, Zuzana Ringlerová, Filip Černoch, Jan Osička, Petr Ocelík, Lukáš Lehotský, Kateřina Fridrichová a další se pak zhostili rolí moderátorů, diskutantů a organizátorů panelů a sekcí konference.