Pozvánka na Česko-německý den na FSS MU

23. září 2015

Zveme Vás na v pořadí již 7. Česko-německý den, který se odehraje na Fakultě sociálních studií MU dne 8. října. Hlavním bodem programu Česko-německého dne bude konference s názvem "Věda a výzkum v sociálněvědních oborech", která bude probíhat od 9:00 v Aule FSS.

Na konferenci vystoupí špičky v oboru sociálních věd z České republiky a spolu s hosty z Německa budou debatovat o postavení sociálních věd, jejich hodnocení a přínosu ke konkurenceschopnosti české ekonomiky. Těšit se můžete například na bývalého ministra školství a emeritního rektora MU prof. Petra Fialu, prof. Petra Matějů z Vysoké školy finanční a správní v Praze, zástupce Ambasády Spolkové republiky Německo v Praze, think-tanku Stifftung Wissenschaft und Politik v Berlíně a další. Na konferenci také vystoupí členové Katedry MVES prof. Vít Hloušek a dr. Jan Osička.

Součástí akce bude i občerstvení připravené dle tradic české a německé kuchyně. Registrovaní účastníci obdrží knihu z produkce Mezinárodního politologického ústavu MU.

Registrovat se můžete zde - na stránkách Mezinárodního politologického ústavu.

Součástí programu Česko-německého dne bude také promítání životopisného filmu významné německé politické filosofky Hannah Arendtové, jehož promítání organizuje Studentská sekce MPÚ 8. října od 18:00 v posluchárně 22.