Noví absolventi programu European Governance

4. 11. 2019

Naše katedra se pyšní úspěšnou výukovou i výzkumnou spoluprací s Utrecht University. Dnes převzali diplomy z Masarykovy a Utrechtské univerzity úspěšní absolventi již pátého ročníku programu European Governance. Slavnostní ceremoniál se odehrává v sále, kde byla roku 1579 podepsána zakládací listina Utrechtské unie, která se stala základem pro vznik Nizozemska.

Masarykovu univerzitu v Utrechtu reprezentují prorektor Břetislav Dančák, proděkan FSS Petr Suchý spolu s Vítem Hlouškem a Hubertem Smekalem, kteří odpovídají za zdárný chod programu.

Doufáme, že brzy budeme předávat diplomy i více českým šikovným studentům, kterým se otevírá výborná příležitost získat diplom na jedné top-50 světových univerzit.

Johanna Kieroth navíc obdržela cenu pro nejlepší diplomovou práci celého programu European Governance, na kterém se vedle Utrecht University a Masarykovy univerzity podílejí také renomované university v Kostnici a Dublinu. Johanna studovala první rok v Brně a druhý rok v Utrechtu. O jejím ocenění rozhodla komise složená výlučně z nizozemských akademiček a akademiků.