Martin Chovančík a Jana Urbanovská na výzkumném pobytu v Addis Abebě

23. listopadu 2017

Martin Chovančík a Jana Urbanovská uskutečnili ve dnech 13. až 20. listopadu 2017 výzkumný pobyt v Etiopii v rámci čtyřletého projektu pro Ministerstvo vnitra ČR „Metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb plynoucích z regionálních ozbrojených konfliktů pro vnitřní bezpečnost ČR“.

Předmětem výzkumného pobytu byly konzultace fungování systémů včasného varování, které poukazují na hrozící rizika propuknutí ozbrojených konfliktů na africkém kontinentě, a to jak v regionálním měřítku (ve strukturách Intergovernmental Authority on Development, IGAD), tak na kontinentální úrovni (ve strukturách Africké unie).

Součástí výzkumného pobytu byla i setkání s předními odborníky na problematiku prevence konfliktů a včasného varování v Institute for Security Studies (ISS) a Institute for Peace and Security Studies (IPSS) v Addis Abebě.