Zimní škola evropeizace v Lipsku

22. ledna 2015

Ve dnech 18. - 24. ledna se Vratislav Havlík, Vít Hloušek a dvanáct studentek a studentů Fakulty sociálních studií zúčastnilo zimní školy na téma "Ten years after accession: reflections from the perspective of new and old EU membervstates - examples from the Federal Republic of Germany and the Czech Republic". Školu uspořádala katedra mezinárodních vztahů a evropských studií ve spolupráci s politologickým institutem Univerzity v Lipsku. Kromě pozornosti věnované problematice politické a právní evropeizace Česka a Německa zahrnula účast na škole i bohatý společenský program v jedné z historicky i aktuálně nejvýznamnějších saských metropolí. Účastníci zimní školy se neplánovaně stali i svědky masové demonstrace hnutí Pegida a jeho odpůrců.