Web FSS MU Úvodní stránka katedry mezinárodních vztahů FSS


Telefon: 549 495 224


Jana Urbanovská na workshopu Czech-German Young Professionals Program

16. září 2017

Jana Urbanovská se zúčastnila závěrečného workshopu 8. ročníku Czech-German Young Professionals Program na téma "Solidarity, Stability and Security in Post-Factual Times", který se uskutečnil v bavorském Pasově a Českých Budějovicích ve dnech 7. - 10. září 2017.

Účastníci workshopu měli možnost diskutovat problematiku blížících se německých voleb s poslancem Bundestagu Christianem Flisekem (SPD), vnímání migrační krize v Jihočeském kraji s Terezou Dobiášovou (Sladovna Písek) a Salimem Muradem (Jihočeská univerzita) a roli univerzity ve společnosti s bývalým rektorem JČU Liborem Grubhofferem. Na přetřes přišla i řada dalších zajímavých otázek.  

Program funguje jako mezinárodní síť mladých Čechů a Němců z akademické sféry, byznysu, médií, politiky, veřejné správy a nevládního sektoru, kteří se účastní série workshopů a společně promýšlí aktuální politická, sociální a ekonomická témata. Vřele doporučujeme našim absolventům se zájmem o česko-německé vztahy a přeshraniční spolupráci! Více o programu zde