6. ročník letní školy energetické bezpečnosti byl opět úspěšný

8. srpna 2017

Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči ve dnech 29.7. – 5.8. opět hostilo další, již šestý, ročník letní školy energetické bezpečnosti. Týdenní intenzivní kurz opět pořádala naše katedra s laskavým přispěním Mezinárodního politologického ústavu MU, společnosti 50Hertz Transmission, ČEZ, a.s. a organizace Central European Energy Partners (CEEP).

Letošní ročník se pod názvem „Energy Infrastructure and Policy Repercussions“ věnoval problematice kritické energetické infrastruktury a souvisejícím politikám. Během týden se vystřídalo celkem 12 lektorů jak z Masarykovy univerzity, tak především ze zahraničí. Například James Henderson z Oxford Institute for Energy Studies, Predrag grujičič z Energy Community, András Deák z Hungarian Academy of Sciences, Michael Kranhold z 50Hertz, Milan Sedláček ze společnosti Eustream a Maciej Jakubik z CEEP. Nechyběl též tradiční host, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost, Václav Bartuška.

Letní školy se zúčastnilo 20 studentů z celkem 10 různých zemí z celého světa, kteří měli možnost nejen debatovat s přednášejícími odborníky, ale také se zúčastnit exkurzí, které program zpestřily. Tentokrát se studenti měli možnost podívat do provozu jaderné elektrárny Dukovany a vodní elektrárny Dalešice.

Příští ročník se uskuteční na stejném místě v termínu 28.7.-4.8.2018.

Na fotografie se můžete podívat na facebookové stránce letní školy.

Program si můžete prohlédnout na webu letní školy