Web FSS MU Úvodní stránka katedry mezinárodních vztahů FSS


Telefon: 549 495 224


Bc. Veronika Tesařová

Bc. Veronika  Tesařová
I díky vysoké kvalitě a skvělé reputaci byla KMVES jasnou volbou.

Na studium vzpomíná

Katedru mezinárodních vztahů a evropských studií jsem si vybrala kvůli lásce k jazykům, cestování a dlouholetému zájmu o diplomacii. I díky vysoké kvalitě a skvělé reputaci byla KMVES jasnou volbou.

KMVES nabízí nepřeberné množství způsobů, jak se zapojit do jejího dění a vycestovat do světa na pracovní nebo studijní pobyt. Záhy po nástupu do prvního ročníku jsem se stala studentskou asistentkou, což mi umožnilo nejen vybudovat cenné vztahy se členy katedry a pomáhat svým vrstevníkům, ale také nasbírat stěžejní pracovní zkušenosti, díky kterým jsem získala další pracovní příležitosti v oboru. Ke konci studia jsem také využila možnosti pracovních stáží v Bruselu a na českém velvyslanectví v Estonsku. Na celé studium vzpomínám jako na jedny z nejlepších let svého života.

Po studiu na KMVES jsem pokračovala magisterským oborem Peace and Conflict Studies na University of Manchester ve Velké Británii, kde jsem našla i své pracovní uplatnění v mezinárodní peacebuildingové neziskovce se sídlem v Londýne.