Web FSS MU Úvodní stránka katedry mezinárodních vztahů FSS


Telefon: 549 495 224


Mgr. Tereza Skládanková

Mgr. Tereza  Skládanková
Kdyby mi bylo znova 18, přihlásím se zase.

Studium na FSS mi otevřelo dveře k práci v IT. Ukázalo se totiž, že kromě programátorů, je v IT potřeba spousta lidí, které nevyděsí množství podkladů k nastudování (a třeba i v cizím jazyce), kteří jsou schopní stručně a výstižně shrnout ať už materiály nebo závěry ze schůzky se zákazníkem, kteří se nebojí zformulovat svůj názor a umí diskutovat o různých scénářích a navíc se nebojí lidí (za mírnou stereotypizaci se omlouvám).

Do IT firmy jsem nastoupila jako specialista na evropskou legislativu, rychle jsem se ale posunula na pozice business analytika a produktového manažera. Prakticky každodenně využívám schopnosti, které jsem si osvojila během studia. Kritické myšlení, schopnost rychle se zorientovat v novém tématu a argumentovat svůj názor jednoznačně vedou pomyslný žebříček.

Na studium vzpomíná

Studium na FSS je pro mě spojeno především s nekonečnými možnostmi aktivního zapojení - ať už do chodu katedry nebo fakulty nebo do jednoho z nespočetného množství spolků a studentských iniciativ; možností diskutovat s neuvěřitelně zajímavými osobnostmi - ať už spolužáky nebo vyučujícími; a s každodenním intelektuálním i osobnostním růstem. Kdyby mi bylo znova 18, přihlásím se zase.

Mgr. Tereza  Skládanková